Aktualności

Trzecie warsztaty tematyczne czyli gry terenowe w świętokrzyskim

cze 25, 2013

W dniach 21-22.06.2013r. gościliśmy u nas przedstawicieli uczestników projektu z województwa małopolskiego i lubelskiego, którzy wzięli udział w dwudniowych warsztatach tematycznych dotyczących tworzenia i wprowadzania na rynek - gier terenowych. Warsztaty dla nas poprowadziła m.in. Pani Anna Łubek pełniąca funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" oraz dyrektora Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich.

Pierwszego dnia warsztatów gościliśmy w gminie Bieliny, gdzie uczestniczyliśmy w grze terenowej opartej o świętokrzyskie tradycje i legendy. Początek gry ma miejsce w Hucie Podłysica a kończy się w Hucie Szklanej tuż obok osady średniowiecznej. W ramach naszej wizyty wzięliśmy ponadto udział w warsztatach zielarskich i potraw regionalnych, które odbywają się na terenie osady.

Drugi dzień warsztatów zoorganizowany został na terenie Bałtowa i dotyczył głównie pracy w grupach nad ofertą gier terenowych, sporządzaniem scenariuszy gier dotyczących już konkretnych miejsc i regionów.

Fotorelacja z udziału w warsztatach dotyczących gier terenowych w gminie Bieliny: